خواب راحت در زمان بارداری

اکثر مادران فکر میکنند که خواب چیزی است که بعد از زایمان ممکن است دچار مشکل شود ! در صورتی که قبل از زایمان هم خواب ، یک عنصر اصلی در سلامت جسم و روان مادر است .سوزش سردل ، حالت تهوع،ادرار مکرر،درد بدن و سایر موارد مشابه از عواملی است که میتواند خواب مادر را مختل کند .

این مطلب به شما کمک میکند در دوران حاملگی خوابی بهتر داشته باشید

نکات زیر برای یک خواب راحت در دوران بارداری پیشنهاد میشود :

  • همچنان که ماه های بارداری رو به جلو میروند ، نحوه خوابیدن شما هم کمی تغییر میکند. بهتر از به بغل بخوابید و به سمت چپ و کمی با زانوی خمیده . این کار به شما کمک میکند در ماه های بعدی بارداری شرایط پایدارتری برای خواب تجربه کنید . در این دوران به پشت نخوابید چون ممکن است به قلب شما فشار وارد شود .
  • در دوران باردای از یک بالش یا کوسن مناسب استفاده کنید. یک بالش ممکن است به راحتی شما بهتر کمک کنه! بالش را بین زانوهای خود قرار دهید تا به کمر شما کمک کند .
خواب راحت در زمان بارداری
  • خوردن غذاهای سرشار از کربوهیدرات به شما کمک میکند خواب راحت تری داشته باشید . کربوهیدرات کمک میکند از سردرد شبانه و تعریق در امان باشید . هرگز بلافاصله بعد از شام نخوابید. حد اقل ۳ ساعت بعد از شام برای خواب آماده شوید . ( خوابیدن بلافاصله بعد از خورن شام یا ناهار هضم غذا را با مشکل مواجه میکند )
  • و اما ورزش ! ورزش در دوران بارداری را فراموش نکنید . ورزش خیلی سبک و یوگا به شما کمک میکند خوابی آرام و عمیق داشته باشید . ( لطفا قبل از صبحانه و قبل از شام به آرامی تمام ورزش ملایم کنید و از حرکات سنگینن
    اکیدا دوری کنید ) .
  • راحت باشید و راحت بخوابید ! کودک شما به خواب آرام نیازمند است !
, ,
اشتراک گذاری:

مایل به ثبت دیدگاه هستید؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین دیدگاه‌ها

    دسته‌ها