۸ تغذیه مناسب برای افزایش قد فرزندان شما

8 تغذیه مناسب برای افزایش قد

در این مقاله از اسپرینگ خوراکی های که باعث قد کشیدن فرزند شما میشود را به اختصار توضیح میدهیم :

زمان برای والدین خیلی سریع می گذرد. کوچولوی شما شما بزرگ شده است، و شما در تعجب هستید که زمان چه زمانی گذشت. سال‌های رشد کودک شما که مملو از خاطرات شاد است، ارزشمند است. شما هر لحظه را با فرزند خود در ذهن خود ثبت کرده اید. تمام خنده ها و شیطنت ها برای همیشه در ذهن شما باقی خوهد ماند . با این حال، آنها نیز به عنوان یک والدین کوچک در آینده هستند. پس به رشد آنها اهمیت ویژه دهید تا سریع رشد کنن. !

ژنتیک ۸۰ درصد قد یک فرد را تعیین می کند :

ژنتیک ۸۰ درصد قد یک فرد را تعیین می کند. با این حال، طبق مطالعات، عوامل محیطی (مانند تغذیه و سبک زندگی) نیز ممکن است بر قد یک فرد در سال‌های رشد تأثیر بگذارد. مصرف غذاهایی که به رشد قد کودکان کمک می کند ممکن است به شدت به رشد و قد کشیدن آنها کمک کنید .
در حالی که نمی‌توانیم کار زیادی در مورد ژن‌ها ( ژنتیک ) انجام دهیم، می‌توانیم از ارائه تغذیه مناسب به بچه‌ها برای تسهیل رشد آنهاکمک کنیم. در این مقاله، ما غذاهایی را فهرست کرده‌ایم که می‌توانند به رشد فیزیکی کلی کودک شما کمک کنند، تولید هورمون رشد را تحریک کنند و به رشد استخوان‌ها کمک کنند.

خوراکی های که باعث قد کشیدن فرزند شما میشود
خوراکی های که باعث قد کشیدن فرزند شما میشود

۸ تغذیه مناسب برای افزایش قد فرزندان شما:

  • تخم مرغ

تخم مرغ منابع باورنکردنی پروتئین، ریبوفلاوین، بیوتین و آهن است. پروتئین به رشد و تکامل سلولی کمک می کند. یک مطالعه نشان داد که کودکان مبتلا به سوءتغذیه که در یک دوره با رژیم غذایی پر پروتئین تغذیه شده بودند، در مقایسه با کودکانی که با پروتئین استاندارد تغذیه شده بودند، قد بیشتری داشتند

  • لبنیات و فرآورده های لبنیاتی

شیر حاوی کلسیم و پروتئین است که به رشد استخوان ها و همچنین تقویت استحکام کمک می کند. محصولات لبنی مانند پنیر، ماست، کشک و پنیر دلمه سرشار از کلسیم و ویتامین هستند که برای معدنی شدن استخوان در کودکان مهم است. از بچه هایتان بخواهید هر روز شیر بنوشند یا غذاهایی درست کنید که سرشار از خواص شیر است .

  • سویا

سویا سرشار از پروتئین است. در حالی که احتمالاً در بهبود سلامت استخوان مفید هستند، مکانیسم‌های آن هنوز مشخص نیست . شما می توانید غذاهای خوشمزه زیادی را با دانه های سویا درست کنید که بچه هایتان از آنها لذت ببرند.

  • مرغ

گوشت مرغ منبع خوبی از پروتئین به همراه ویتامین های گروه B (عمدتاً تیامین، ویتامین B6 و اسید پانتوتنیک) است . مطالعات روی رشد فیزیکی کودکان خردسال متعلق به گروه های کم درآمد نشان می دهد که پروتئین حیوانی با کیفیت خوب برای تسریع رشد و تکامل مورد نیاز است . می‌توانید دستور العمل‌های مختلفی را امتحان کنید که شامل مرغ می‌شود تا پروتئین دریافتی کودکتان را بهبود بخشد.

  • سبزیجات

سبزیجات برگ سبز نه تنها به کودکان شما قدرت می بخشد، بلکه مقدار مناسبی کلسیم را نیز تامین می کند. کلسیم موجود در سبزیجات برگدار (کلم چینی، کلم پیچ و کلم بروکلی) جذب استخوان (تجزیه بافت در استخوان برای آزاد شدن مواد معدنی) و رسوب (ساخت بافت در استخوان با رسوب مواد معدنی) را متعادل می کند، که بسته به سن متفاوت است). در کودکان و نوجوانان، تشکیل استخوان بیشتر از مقدار مواد جذبی است

  • هویج

هویج سرشار از بتاکاروتن است که توسط بدن به ویتامین A تبدیل می شود. افزودن هویج خام به رژیم غذایی به بدن کمک می کند تا کلسیم را به طور موثرتری جذب کند، که بر تحلیل استخوان تاثیر می گذارد و آنها را سالم نگه می دارد . هویج خام را به سالاد اضافه کنید یا آب هویج تازه را برای کودکان خود درست کنید

  • میوه

میوه ها سرشار از ویتامین ها و مواد معدنی هستند، ریزمغذی های ضروری که باعث تقویت ایمنی و تسریع رشد و نمو می شوند . به کودک خود روزانه ۱ تا ۲ وعده میوه بدهید. همچنین می توانید آنها را به غلات اضافه کنید تا رنگارنگ و خوش طعم شوند. هر روز انواع مختلف میوه ها را بگنجانید تا نیازهای روزانه را برآورده کنید.

غلات کامل سرشار از ویتامین B، منیزیم، سلنیوم، روی و آهن هستند و حاوی مقدار کمی کلسیم هستند. همه این مواد معدنی برای رشد و معدنی شدن استخوان ضروری هستند . شما می توانید به فرزندان خود نان و پاستا سبوس دار و همچنین غلات بدهید.

۸ تغذیه مناسب برای افزایش قد فرزندان شما را گفتیم . جهت کمک و رشد و مشاوره تغذیه کودک لطفا به پزشک متخصص مراجعه کنید .

, ,
اشتراک گذاری:

مایل به ثبت دیدگاه هستید؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین دیدگاه‌ها

    دسته‌ها