۴ روش ساده برای جلوگیری از انتقال بیماری مادر به کودک

۴ روش ساده برای جلوگیری از انتقال بیماری مادر به کودک :

یکی از بدترین تجربیات برای تازه والدین ، زمانی است که فرزند کوچکشان مریض باشد و به راحتی هم بهبودی حاصل نمیشود به ویژه در ماه های سرد سال که خطر ابتلا به عفونت، سرماخوردگی و تب افزایش می یابد. از آنجایی که نوزادان تا یک سالگی ایمنی ضعیف تری دارند، مستعد حملات مکرر آبریزش بینی یا احتقان قفسه سینه هستند.

اگر یکی از اعضای خانواده به ویروسی مانند سرماخوردگی مبتلا باشد، عفونت می تواند حتی قبل از مشاهده علائم به نوزاد سرایت کند. هنگامی که در حال آغوش گرفتن ، بازی کردن، حمام کردن یا خواباندن کودک با او در تماس نزدیک هستید، ممکن است عفونت را منتقل کنید. عطسه، بدخلقی، بی خوابی و گریه های طولانی اولین علائمی هستند که نشان می دهد کودک شما خوب نیست. این چهار اقدام احتیاطی را برای کمک به کودک شاد و سالم در طول سال انجام دهید.

۴ روش ساده برای جلوگیری از انتقال بیماری مادر به کودک :

4 روش ساده برای جلوگیری از انتقال بیماری مادر به کودک
۴ روش ساده برای جلوگیری از انتقال بیماری مادر به کودک

اولین و بهترین کار برای بهبود ایمنی کودک، ادامه شیردهی است، حتی زمانی که بیمار هستید. شیر مادر عفونت را پخش نمی کند؛ در عوض، مملو از آنتی بادی هایی است که تغذیه مورد نیاز کودک شما را برای مبارزه با بیماری فراهم می کند.

  • دست خود را تمیز و بهداشتی نگه دارید

عفونت ها از طریق لمس پخش می شوند، بنابراین مهم است که قبل از اینکه کودک را در آغوش بگیرید، دست های خود را ضدعفونی کنید. وقتی بیرون از خانه هستید، یک بطری ضدعفونی کننده دست در دسترس داشته باشید تا بتوانید قبل از بلند کردن نوزاد از دیگران بخواهید از آن استفاده کنند. این یک راه موثر برای جلوگیری از انتشار میکروب ها و عفونت ها به کودک شما است

  • لباس ها، اسباب بازی ها و محیط کودک خود را استریل کنید

درست از گهواره تا اسباب‌بازی جویدنی یا پستانک کودک شما، همه چیز باید ضدعفونی شود. میکروب ها از طریق سطوح غیربهداشتی پخش می شوند. لباس های کودک خود را بشویید و با یک پاک کننده ضد عفونی کننده طبیعی زمین را تمیز کنید. سرکه رقیق شده در آب یک گزینه طبیعی برای تمیز کردن سطوح است. همچنین می‌توانید اسباب‌بازی‌های کودکتان را قبل از اینکه به او اجازه دهید با آنها بازی کند، در آب داغ بشویید.

  • برای تمیز کردن کودک از دستمال مرطوب یکبار مصرف استفاده کنید.

هنگامی که شما سرما خورده اید، استفاده از یک حوله پارچه ای یا دستمال کاغذی می تواند گسترش عفونت را از شما به نوزاد افزایش دهد. استفاده از دستمال‌های یکبار مصرف به کودک کمک می‌کند تا هر بار دستمال مرطوب تمیزی داشته باشد.

این اقدامات احتیاطی می تواند به محافظت از کودک شما در برابر برخی عفونت های رایج کمک کند. در صورتی که در دوران شیردهی نیاز به مصرف دارو برای بیماری خود دارید، با پزشک مشورت کنید تا مطمئن شوید که برای نوزاد بی خطر است.

, ,
اشتراک گذاری:

مایل به ثبت دیدگاه هستید؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین دیدگاه‌ها

    دسته‌ها