۳ نکته زمستانی برای نگهداری کودکان

۳ نکته زمستانی برای نگهداری کودکان : فصل سرد و خشک و زمستان فرا می رسد. بنابراین مراقبت ویژه ای از پوست کودک نیز انجام دهید. چند هک ترفند می تواند به شما و کودک این امکان را بدهد که بدون نگرانی از این فصل لذت ببرید.با اسپرینگ همراه باشید .

ترفند حمام :

از آنجایی که با کاهش دما پوست به خشک می‌شود، بهتر است کودک را هر دو روز یک‌بار و فقط با آب ولرم حمام کنید. آبی که خیلی داغ است به اولین لایه محافظ پوست آسیب می رساند. بهتر است بلافاصله بعد از حمام از کرم مرطوب کننده و پوشک استفاده کنید زیرا منافذ باز هستند و پوست برای مدت طولانی تری در رطوبت می ماند.

پوشک مناسب :

برای گرم نگه داشتن کودک بهتر است از پوشک مناسب استفاده کنید. هرگز خیلی گرم نباشید، زیرا باعث تجمع عرق می شود که پوست کودک را تحریک می کند. محافظت از سر و گوش نوزاد با کلاه یا کلاه خوب است. وسوسه نشوید که کودک خود را مستقیماً در یک ژاکت یا پتوی پشمی بپیچید زیرا الیاف خشن پوست حساس کودک را خراش می دهد و منجر به راش پوستی می شود. نیازی به گفتن نیست که لباس های کودک را تمیز و ضدعفونی کنید تا از مشکلات پوستی جلوگیری کنید.

3 نکته زمستانی برای نگهداری کودکان
۳ نکته زمستانی برای نگهداری کودکان

۳ نکته زمستانی برای نگهداری کودکان :

پوشک نرم و مناسب :

اگر کودک شما از پوشک با اندازه مناسب استفاده می کند، می توانید از بثورات ناشی از پوشک های خیلی تنگ جلوگیری کنید. اگر می دانید که پوشک باید تعویض شود، فورا این کار را انجام دهید. اجازه دهید کودک برهنه باشد تا قسمت پایین بدن هوا بخورد .کرم راش پوشک را بعد از حمام فراموش نکنید تا از پوست کودک در برابر اصطکاک و رطوبت محافظت کند.

منبع : www.who.int

, ,
اشتراک گذاری:

مایل به ثبت دیدگاه هستید؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین دیدگاه‌ها

    دسته‌ها