۳ راه حل برای مدیریت کج خلقی های کودک

۳ راه حل برای مدیریت کج خلقی های کودک :

همه مادران از کج خلقی می ترسند، اما این مرحله ای است که تقریباً تمام کودکان بین یک تا چهار سالگی آن را پشت سر می گذارد. از آنجایی که بچه ها یاد می گیرند با احساسات خود کنار بیایند، اغلب به گریه کردن، لگد زدن، پا زدن، پرتاب اشیا، حبس نفس، یا غلت زدن روی زمین در طول بحران متوسل می شوند. با این حال، این همه‌گیری‌ها گاهی اوقات می‌توانند سالم باشند، زیرا خروجی‌ برای خشم یا احساسات فروخورده کودک شما هستند.۳ راه حل برای مدیریت کج خلقی های کودک یک مقاله مفید است که به شما کمک شایانی میکند .

 در برخی موارد کودک شما دوست دارد لباس را بپوشد که اصلاً برای یک موقعیت خاص یا فصلی که در آن قرار دارید مناسب نیست. یک راه حل مناسب برای خاتمه دادن به این مشکل این است که لباس‌های کودک خود را دسته بندی کنید . به ادامه مقاله ۳ راه حل برای مدیریت کج خلقی های کودک دقت فرمایید .

در کودکان یک تا دو ساله، عصبانیت می تواند ناشی از ناامیدی از ناتوانی در برقراری ارتباط موثر و درک نشدن نیازهای آنها باشد. اما، کج خلقی معمولاً با ساده ترین چیزها مانند خستگی، گرسنگی، و درد یا کمبود خواب ایجاد می شود. در اینجا سه ​​راه وجود دارد که می توانید سعی کنید عصبانیت کودک خود را مهار و مدیریت کنید و او را راضی نگه دارید.با اسپرینگ همراه باشید :

3 راه حل برای مدیریت کج خلقی های کودک
۳ راه حل برای مدیریت کج خلقی های کودک
  • آرام و خونسرد باشید : هنگامی که کودک شما در حالی که شما در محیط بیرون از خانه هستید و افراد زیادی آنجا هستند شروع به غرغرکردن می کند، آرام و صبور ماندن می تواند بسیار دشوار باشد. اما، نشان دادن خشم واکنش سالمی نیست زیرا وضعیت را بدتر می کند. هر چقدر هم که سخت به نظر برسد، اولین قدم برای فرونشاندن عصبانیت فرزندتان این است که خونسردی خود را حفظ کنید.
  • تسلیم خواسته های آنها نشوید : گاهی اوقات، بچه ها برای جلب توجه شما عصبانی می شوند. آنها ممکن است احساس کنند که شما به آنها گوش نمی دهید و ممکن است فکر کنند که اگر آنها یک خواسته داشته باشند، تسلیم خواسته های آنها خواهید شد. از خرید اسباب بازی یا هر چیز دیگری که کودکتان از او می خواهد، خودداری کنید. یک یا دو روز بعد وقتی او درخئواست کرد همان کالا را به عنوان هدیه برای او بیاورید. این نوع تقویت مثبت نه تنها فرزند شما را خوشحال می کند، بلکه به او کمک می کند تا بفهمد هیچ چیز خوبی از رفتار بد حاصل نمی شود، اما رفتار خوب در نهایت پاداش خواهد گرفت.
  • سورپرایز کوچولو : در حدود دو سالگی، کج خلقی بسیار مکرر می شود، زیرا نوزادان برای برقراری ارتباط با نیازهای خود تلاش می کنند و شکست در انجام این کار ممکن است به گریه های ناامید کننده ختم شود. یک تغییر ناگهانی در روال می تواند بچه ها را گیج و عصبانی کند. با کودک خود صحبت کنید؛ توانایی او در درک را دست کم نگیرید او را برای تغییر در فعالیت ۵ دقیقه قبل از وقوع آن آماده کنید.

۳ راه حل برای مدیریت کج خلقی های کودک :

نوزادان همیشه در حال یادگیری منفعلانه هستند. آنها ویژگی هایی را از شخصیت شما و واکنش شما به موقعیت ها می گیرند. آنها به دنبال حمایت، عشق و اطمینان از شما هستند. درک نیازهای کودک شما، پایه و اساس ارتباط شاد و سالم را ایجاد می کند. اغلب، کج خلقی به دلیل عدم درک اتفاق می افتد. هر زمان که عصبانیت وجود دارد، ضروری است که بدانید چه زمانی باید تسلیم شوید و چه زمانی برای ایجاد تجربیات مثبت خودداری کنید. این به کودک شما یاد می دهد که دفعه بعد که ناراحت شد چگونه آرام شود.

, ,
اشتراک گذاری:

مایل به ثبت دیدگاه هستید؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین دیدگاه‌ها

    دسته‌ها