چه زمانی می توانید جنسیت کودک خود را تشخیص دهید؟

چه زمانی می توانید جنسیت کودک خود را تشخیص دهید؟

اندام تناسلی خارجی به صورت چند برآمدگی کوچک شروع می شود که در هفته ۴ تا ۵ بارداری بین پاهای کودک شما ایجاد می شود. تقریباً در همان زمان، اندام‌های جنسی داخلی از یک برآمدگی بافت در هر طرف شکم کودک شما تشکیل می‌شوند.

این برجستگی ها همچنین باعث ایجاد کلیه ها می شوند که مواد زائد را از خون تصفیه کرده و ادرار تولید می کنندتشخیص جنسیت کودک لحظه مهمی است، چه در دوران بارداری ، چه در بدو تولد. جنسیت کودک شما توسط کروموزوم های هر دو والدین تعیین می شود، اما اندام های جنسی دختر و پسر تا حدود ۱۱ هفتگی یکسان به نظر می رسند. دریافت پاسخ رسمی از طریق سونوگرافی قبل از آن ممکن است سخت باشد. سیستم ادراری کودک شما نیز در همان حال در حال رشد است و شما می توانید کلیه ها، مثانه و اندام تناسلی نوزاد را در طی سونوگرافی آناتومی در حدود ۲۰ هفتگی مشاهده کنید.

جنسیت کودک شما توسط کروموزوم جنسی دریافت شده از اسپرم تعیین می شود (X برای دختر یا Y برای پسر)، اما مدتی طول می کشد تا اعضای واقعی بدن رشد کنند و جنسیت نوزاد مشخص شود .

چه زمانی می توانید جنسیت کودک خود را تشخیص دهید؟
چه زمانی می توانید جنسیت کودک خود را تشخیص دهید؟

اندام‌های جنسی داخلی – بیضه‌ها در پسران و رحم و تخمدان‌ها در دختران – تا هفته ۹ بارداری یکسان به نظر می‌رسند. اندام های جنسی خارجی – آلت تناسلی در پسران، کلیتوریس و لابیا بزرگ در دختران – تا حدود ۱۱ هفته شروع به تفاوت با یکدیگر نمی کنند. و حتی پس از آن، چندین هفته دیگر طول می کشد تا بتوان به راحتی تفاوت بین پسران و دختران را در سونوگرافی مشاهده کرد.

چه زمانی می توانید جنسیت کودک خود را تشخیص دهید؟

اندام تناسلی خارجی به صورت چند برآمدگی کوچک شروع می شود که در هفته ۴ تا ۵ بارداری بین پاهای کودک شما ایجاد می شود. تقریباً در همان زمان، اندام‌های جنسی داخلی از یک برآمدگی بافت در هر طرف شکم کودک شما تشکیل می‌شوند. این برجستگی ها همچنین باعث ایجاد کلیه ها می شوند که مواد زائد را از خون تصفیه کرده و ادرار تولید می کنند .

بیضه های پسر، غددی که اسپرم را می سازند و ذخیره می کنند، بعد از ۶ تا ۷ هفته بارداری شروع به رشد می کنند. در هفته ۱۰، جوانه بین پاهای او دراز شده و آلت تناسلی او را تشکیل می دهد. طول آن در طول بارداری تا حدود ۳.۵ سانتی متر در هنگام تولد رشد می کند. کیسه بیضه، که بعداً بیضه ها را در خود جای می دهد، از برآمدگی های واقع در دو طرف آلت تناسلی در حال رشد تشکیل می شود. و در ۱۲ هفتگی، پروستات نوزاد ظاهر می شود.

تا هفته ۲۰، رشد اندام تناسلی خارجی مرد کامل می شود. بیضه ها نزول خود را به داخل کیسه بیضه آغاز می کنند، اما تا اواخر بارداری، در حدود ۲۵ تا ۳۵ هفته، به موقعیت نهایی خود نمی رسند. برای برخی از پسران، این اتفاق تا پس از تولد رخ نمی دهد. (نوزادان نارس و کم وزن بیشتر احتمال دارد که بیضه های نزول نکرده داشته باشند.)

, ,
اشتراک گذاری:

مایل به ثبت دیدگاه هستید؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین دیدگاه‌ها

    دسته‌ها