در آغوش گرفتن کودکان

در آغوش گرفتن کودکان : وقتی غمگین هستیم ، یک نوازش گرم و صمیمانه می تواند مقداری از درد ما را کاهش دهد و وقتی خوشحالیم می خواهیم با بغل کردن دیگران ، شادی را با آن ها به اشتراک بگذاریم اما علاوه بر این ها در آغوش گرفتن کودکان ، مزایای زیاد دیگری نیز دارد ، به طوری که ، بغل کردن کودک ، به شدت بر روی رشد شناختی و عاطفی او تاثیر می گذارد .

مطالعات نشان داده اند که در آغوش گرفتن هم برای والدین و هم برای فرزندان ، فواید بسیاری دارد و یک آغوش بیست ثانیه ای می تواند به کودک شما کمک کند تا باهوش تر ، سالم تر ، مقاوم تر بوده و با شما نیز احساس نزدیکی بیشتری داشته باشد . در ادامه با فواید بغل کردن کودکان و نوزادان بیشتر آشنا می شوید . با اسپرینگ همراه باشید .

در آغوش گرفتن کودکان
در آغوش گرفتن کودکان

تاثیر در آغوش گرفتن کودکان :

بغل کردن کودک می تواند مزایای عاطفی و هیجانی بسیار زیادی داشته و به سلامت روان کودک نیز کمک بسیار زیادی کند . این کار علاوه بر اینکه به کودک احساس امنیت می دهد باعث می شود که او اعتماد به نفس بیشتری داشته و خوشحال تر باشد که در ادامه به تاثیر در آغوش گرفتن بر روی سلامت عاطفی کودک بیشتر پرداخته شده است .

 بغل کردن به فرزندان کمک می کند احساس امنیت کنند

کودکان به احساس محبت والدین خود نیاز دارند تا احساس امنیت کنند و بدانند که بدون قید و شرط در خانواده پذیرفته می شوند . صمیمیت جسمی بغل کردن ، باعث ایجاد اعتماد و احساس عمیق امنیت در فرزندان ما شده و همچنین باعث می شود آن ها بتوانند از دنیای اطرافشان لذت بیشتری ببرند .

 بغل کردن باعث می شود فرزندانمان احساس خوشحالی را تجربه کنند

آیا می دانید که یک آغوش طولانی می تواند سطح سروتونین ( serotonin ) فرد را بالا برده ، روحیه او را تقویت کرده و باعث خوشحالی او شود ؟ آغوش والدین می تواند پادزهری در مقابل احساس تنهایی ، انزوا و عصبانیت کودکان باشد . بنابراین آن را نادیده نگیرید .

 بغل کردن به کودکان کمک می کند اعتماد به نفس سالمی داشته باشند

عشق و مراقبت ما نسبت به فرزندانمان پایه و اساسی قوی از اعتماد به نفس به آن ها می بخشد که کمک می کند آن ها خود را به طور مثبتی دیده و چیزهای جدید را امتحان کنند و همچنین بدانند که عشق ما نسبت به آن ها تغییرناپذیر است . ما می توانیم با یک آغوش ساده ، اعتماد به نفس فرزندمان را به طرزی چشمگیر تقویت کنیم و به آن ها این توانایی را بدهیم که وارد دنیای خارج شوند .

, ,
اشتراک گذاری:

مایل به ثبت دیدگاه هستید؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین دیدگاه‌ها

    دسته‌ها