خواص شگفت انگیز روغن کنجد برای مادران

در این مقاله به خواص شگفت انگیز روغن کنجد برای مادران میپردازیم :

این روغن که از دانه های کنجد استخراج می شود، ریشه های عمیقی در آیورودا ( سیستم سنی سلامت و بهداشت هندوستان ) و دارد. این روغن غنی شده با خواص ضد باکتریایی و آنتی اکسیدان ها، در درمان های دارویی و درمان کامل مورد استفاده قرار گرفته است.

کنجد یکی از قدیمی ترین گیاهان جهان برای استخراج روغن در نظر گرفته می شود. اولین گیاهان از نوع کنجد در سرزمین اصلی قاره آفریقا کشف شدند. از آن زمان، کنجد در کشورهایی مانند مصر، چین و هند و ایران ، رشد کرده است .

روغن کنجد به عنوان یک روغن معمولی پخت و پز خانگی در کشورهای آسیایی و ایران در جنوب هند استفاده می شود.

روغن کنجد سرشار از مس، منیزیم، کلسیم و روی است. به رشد استخوان کمک می کند و تراکم استخوان را بهبود می بخشد.

روغن کنجد دارای خواص ضد پیری است. کنجد به مبارزه با علائم اولیه پیری و همچنین بازسازی پوست سالم کمک می کند. در هند باستان از روغن کنجد برای افزایش طول عمر استفاده می کردند.

روغن کنجد یک درمان عالی برای بیماری های مو و پوست است. این روغن حاوی ویتامین های B و E است که برای رشد و تغذیه مو بسیار عالی است. ماساژ مو با روغن کنجد به افزایش گردش خون در پوست سر کمک می کند و موهای آسیب دیده از گرما ( گرمی طبیعی یا غیر طبیعی ) را تغذیه می کند.

کنجد همچنین به عنوان یک SPF ( SPF یک معیار اندازه‌گیری علمی است و درک مشخصی درباره این موضوع ارائه می‌دهد که استفاده از یک کرم ضدآفتاب مشخص تا چه میزان باعث کاهش آسیب‌های پوستی می‌شود) طبیعی هنگام استفاده روی پوست عمل می کند.

کنجد معمولا در آیورودا در طول ابیانگا ( ماساژ ) ، یک ماساژ سنتی گرم آیورودا استفاده می شد. روغن کنجد به دلیل ویسکوزیته بالا، خاصیت گرم کنندگی دارد و توانایی نفوذ به عمق پوست را دارد. به همین دلیل است که روغن کنجد به عنوان روغن پایه برای بسیاری از روغن های ماساژ استفاده می شود.

کنجد:

کُنجِد که سمسم و جلجلان هم نامیده می‌شود، گیاهی است از رده دولپه‌ای‌های پیوسته گلبرگ که سردسته تیره کنجدها است. این گیاه یک ساله‌است و ارتفاعش بالغ بر یک متر است. قسمت فوقانی ساقه‌اش پوشیده از کرک است ولی قسمت‌های تحتانی آن عاری از کرک است. برگ‌هایش در قسمت قاعده به‌طور متناوب و در قسمت‌های انتهایی ساقه به‌طور متقابل قرار گرفته‌است و پهنک برگ‌ها بیضوی و دراز و نوک تیز است و در قسمت قاعده ساقه پهن‌تر از قسمت انتهایی است. گل‌های آن که به‌طور منفرد و در کناره برگ‌های قسمت انتهایی ساقه قرار دارد، شامل قطعات پنج تایی به هم پیوسته‌است و تعداد پرچم‌ها ۴ عدد است. میوه‌اش کپسولی و محتوی دانه‌های کوچک مسطح و بیضوی است. دانه‌های کنجد به سبب دارا بودن روغن قابل استخراج تنها قسمت مورد استفاده گیاه است. کنجد همانند زرشک از گیاهان سودآور و استراتژیک برای کشت در دوره‌های خشکسالی است

روغن کنجد با ویتامین ها و مواد معدنی مختلف غنی شده است. این مواد به رنگ آمیزی پوست کمک می کند و آن را قوی و محکم نگه می دارد. برای تازه مادران، ماساژ روغن بخش ضروری مراقبت های پس از زایمان است. ماساژ به گردش خون و کاهش استرس کمک می کند. روغن کنجد به راحتی جذب می شود و پوست را درخشان و سالم می کند.

پس از زایمان، بدن مادر برای بهبودی نیاز به مراقبت کامل دارد و ماساژ بخش جدایی ناپذیر از فرآیند بهبود مادر است، به دلیل فوایدی که دارد، روغن کنجد یک عنصر کلیدی در ماساژ بدن است. به دنبال روغن ماساژی باشید که دارای خواص گیاهی باشد. استفاده از روغنی مانند روغن ماساژ کنجد برای ماساژهای روزانه به افزایش قدرت و انعطاف ماهیچه های بدن کمک می کند و از نیازهای کلی تغذیه و سلامتی یک مادر جدید حمایت می کند.

, ,
اشتراک گذاری:

مایل به ثبت دیدگاه هستید؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین دیدگاه‌ها

    دسته‌ها