حفظ کودک نوپا در برابر خفگی

حفظ کودک نوپا

حفظ کودک نوپا در برابر خفگی : نوزادان در مراحل اولیه رشد خود تمایل دارند همه چیز را در دهان خود بگذارند، که آنها را به شدت مستعد خفگی می کند. خفگی یک خطر بسیار جدی است که می تواند منجر به مرگ نیز شود. اگر کودک شما قادر است حتی در هنگام خفگی گریه و سرفه کند، فقط به آرامی به پشت او ضربه بزنید.

در صورتی که کودک شما قادر گریه یا سرفه و نفس کشیدن نیست اما هوشیار است یا صداهای عجیب و غریب می دهد و همچنین خیلی ضعیف سرفه می کند، دستورالعمل ها را به ترتیب داده شده دنبال کنید:

به او ضربه بزنید: در حالی که سر کودکتان زیر بدنش قرار دارد، صورت او را در امتداد ساعد خود به سمت پایین قرار دهید تا از سر و گردن او مفاظت کند و دست خود را روی ران خود قرار دهید. با استفاده از کف دست، چهار تا پنج ضربه محکم به پشت بین تیغه های شانه او بزنید تا جسم از جایش خارج شود . با اسپرینگ همراه باشید .

حفظ کودک نوپا در برابر خفگی
حفظ کودک نوپا در برابر خفگی

به قفسه سینه فشار دهید: اگر کودک هنوز نمی تواند صدایی در بیاورد، دست آزاد خود را روی پشت سر کودک قرار دهید تا در امتداد ستون فقرات از او قرار گیرد و او را برگردانید. او را روی ران خود نگه دارید و سرش را پایین تر از بدنش نگه دارید. کف دست را دو تا سه انگشت را روی استخوان سینه‌اش درست زیر نوک سینه‌ها نگه دارید، قفسه سینه را مستقیماً ½ تا ۱ اینچ به سمت پایین فشار دهید، سپس اجازه دهید به حالت طبیعی خود بازگردد. رانش ها باید صاف بوده و تکان نخورند. این کار را چهار تا پنج بار یا تا زمانی که کودک بتواند شی را سرفه کند ادامه دهید.

حفظ کودک نوپا در برابر خفگی :

کودک بیهوش است ولی نفس میکشد : او را به پشت روی زمین بخوابانید و دهان را چک کنید. اگر جسمی را روی زبان دیدید، آن را بیرون بیاورید، یا اگر در گلو گیر کرده است، انگشت کوچک خود را در دهان کرده و سعی کنید جسم را خارج کنید . اگر جسم قابل مشاهده است، از یک عمل قلاب کردن استفاده کنید و با دقت آن را بردارید.

بیهوش است و نفس نمی کشد: برای بررسی اینکه آیا کودک شما بیهوش است یا نه، به آرامی به پاها و شانه او ضربه بزنید و نام او را صدا بزنید. اگر او پاسخ نداد، برای کمک اضطراری تماس بگیرید. در همین حین، پیشانی کودک را به آرامی کج کنید، چانه او را بالا بیاورید و راه هوایی او را باز کنید. با مشاهده حرکات قفسه سینه، گوش دادن به صداها یا با احساس هوا روی گونه خود، نفس کشیدن او را بررسی کنید. در غیر این صورت، با پوشاندن بینی و دهانش با دهان به او نفس های نجات بدهید و به آرامی دو نفس آهسته به او بدهید و مطمئن شوید که قفسه سینه کودک شما هنگام نفس کشیدن به او بالا می رود و وقتی متوقف می شوید پایین بیاید. نفس های تند یا سخت ندهید زیرا ریه های کودک کوچک است و ممکن است آسیب ببیند. با دادن چهار تا پنج ضربه به پشت و فشار به سینه ادامه دهید. این کار را تا زمانی که کودک شروع به نفس کشیدن یا رسیدن کمک کند، تکرار کنید.

در صورتی که اطلاعی از کمک پزشکی ( حفظ کودک نوپا در برابر خفگی ) به کودک ندارید ، لطفا با اورژانس تماس بگیرید و از حرکات تعریف نشده و خطرناک دوری کنید .

اشتراک گذاری:

مایل به ثبت دیدگاه هستید؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین دیدگاه‌ها

    دسته‌ها