حفظ سلامت پوست نوزاد در فصل تابستان

حفظ سلامت پوست نوزاد در فصل تابستان :

تابستان می تواند زمانی خاص برای نوزادان باشد. نوزادان علاوه بر داشتن پوست ظریف و لطیف ، توانایی تنظیم دمای بدن خود را ندارند وکنترلی روی پوست خود ندارند که این موضوع می تواند منجر به تعریق بیش از حد نوزاد شود. بنابراین، هنگامی که درجه حرارت بدن نوزاد بالا می‌رود، پوست کودک به دلیل گرفتگی غدد عرق می‌تواند دچار جوش‌های گرمایی شود.

این برجستگی‌های قرمز ریز در اطراف چین‌های پوست می‌تواند منبع ناراحتی بزرگی باشد و کودک را در حالت بد خلقی قرار دهد. در اینجا سه ​​نکته مراقبت از پوست برای اطمینان از سلامت کودک با حفظ لطافت پوست او در طول تابستان آورده شده است . لطفل موادر زیر هم در حفظ سلامت پوست نوزاد در فصل تابستان را رعاعت فرمایید.

۱ . لباس های نازک و سبک برای کودک بپوشید .

پارچه های سبک مانند پنبه و کتان را برای کمک به تنفس پوست کودک خود انتخاب کنید. از پوشاندن لباس زیاد برای کودک در هنگام خواب خودداری کنید. یک لباس یک تیکه ساخته شده مواد نرم کودک شما را در شب های گرم تابستان راحت نگه می دارد. اگر بیرون می روید، رنگ های تیره مانند قرمز، نیلی یا زیتونی را انتخاب کنید تا از جذب گرما جلوگیری کنید.این مورد در حفظ سلامت پوست نوزاد در فصل تابستان بسیار مهم است .

۲ . پوست او را با استفاده از محصولات طبیعی ماساژدهید.

بثورات ( یا راش پوستی ) معمولا در چین‌های پوست در اطراف آرنج و گردن، پشت زانو و ناحیه پایین بدن تشکیل میشوند . این نواحی را تمیز و خشک نگه دارید. کمی پودر بچه ( پودری که برای عرق سوز شدن و با تجویز پزشک خریداری میکنید ) با موادی مانند روی طبیعی، علف خس‌خس یا وتیور (Vetiver) و چریش ( یکی از دو گونه در جنس آزاددرخت‌ها (Azadirachta) ) می‌تواند به جذب رطوبت برای خشک نگه داشتن پوست کمک کند.

اگر علائمی از تحریک پوست وجود دارد، یک لایه لوسیون کالامین ( مانند کالامین دی با تشخیص پزشک ) برای تسکین پوست ملتهب استفاده کنید . حفظ سلامت پوست نوزاد در فصل تابستان از راهمیت زیادی برخوردار است .

حفظ سلامت پوست نوزاد در فصل تابستان
حفظ سلامت پوست نوزاد در فصل تابستان

۳ . حمام ملایم و آرام را فراموش نکنید !

اگر کودک شما از حمام کردن لذت می‌برد، حمام‌های معمولی با دستمال مرطوب یا حمام اسفنجی بهترین راه برای از بین بردن عرق و سالم نگه داشتن پوست او هستند وکودک نیز از حمام لذت خواهد برد! تعویض مناسب و سر وقت لباس و پوشک می تواند به کودک کند احساس شادابی کند و همچنین از تحریک پوست و بثورات ( ریزش پوستی ) جلوگیری کند.

همیشه به یاد داشته باشید که برای تمیز کردن پوست کودک از آب ولرم استفاده کنید. به او اجازه دهید در طول حمام خود در حمام از زمان بدون پوشک لذت ببرد! اما به یاد داشته باشید قبل از اینکه کودک را به حمام ببرید از امن و تمیز بودن حمام مطمئن شوید .

, ,
اشتراک گذاری:

مایل به ثبت دیدگاه هستید؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین دیدگاه‌ها

    دسته‌ها