تاثیر زباله های الکترونیکی بر سلامت کودکان

تاثیر زباله های الکترونیکی بر سلامت کودکان :

همانطور که استفاده از تجهیزات الکتریکی و الکترونیکی در سراسر جهان در حال افزایش است، میزان زباله های الکترونیکی (e-waste) نیز افزایش می یابد. زباله‌های الکترونیکی به سریع‌ترین رشد جریان زباله‌های خانگی در جهان تبدیل شده‌اند و طبق گزارش دانشگاه سازمان ملل، در سال ۲۰۱۹، جهان ۵۳.۶ میلیون تن زباله الکترونیکی تولید کرده است.با اسپرینگ همراه باشید.

از این تعداد، تنها ۱۷.۴ درصد به عنوان بازیافت یا دفع مناسب گزارش شده است. زباله های الکترونیکی حاوی منابع ارزشمندی مانند طلا و مس هستند و بازیافت این مواد به منبع درآمد مهمی در بخش غیررسمی در بسیاری از کشورهای با درآمد کم و متوسط ​​تبدیل شده است. با این حال، تکنیک‌های بازیافت اولیه، مانند سوزاندن کابل‌ها برای بازیابی مس یا استفاده از حمام اسید برای بازیابی طلا، کارگران بزرگسال و کودک و همچنین خانواده‌هایشان را در معرض طیف وسیعی از مواد خطرناک قرار می‌دهند. زباله های الکترونیکی حاوی ۱۰۰۰ ماده شیمیایی مختلف از جمله سرب، کادمیوم، کروم، و (PCB) هستند.به ادامه مقاله تاثیر زباله های الکترونیکی بر سلامت کودکان توجه فرمایید .

تاثیر زباله های الکترونیکی بر سلامت کودکان
تاثیر زباله های الکترونیکی بر سلامت کودکان

تاثیر زباله های الکترونیکی بر سلامت کودکان بخش دوم :

فعالیت‌های بازیافت زباله‌های الکترونیکی و زباله‌های الکترونیکی با طیفی از پیامدهای نامطلوب سلامتی مانند پیامدهای منفی تولد، اختلال در رشد عصبی، اختلال در عملکرد ریه، تیروئید و سیستم ایمنی بدن و آسیب بیشتر به DNA مرتبط است. کودکان به ویژه در برابر این پیامدهای بهداشتی آسیب پذیر هستند.

WHO از طریق همکاری بین سازمانی، تسهیل تحقیقات و اشتراک دانش و مداخلات آزمایشی کاهش آسیب مداوم در منطقه آفریقا و منطقه قاره آمریکا، روی موضوع زباله های الکترونیکی کار می کند. علاوه بر این، WHO و سایر آژانس های سازمان ملل متحد از طریق یک ائتلاف زباله الکترونیکی برای مقابله با چالش زباله های الکترونیکی با یکدیگر همکاری می کنند .

اقدام موثر و منسجم برای حفاظت از سلامت میلیون ها کودک، نوجوان و مادران باردار در سراسر جهان ضروری است چرا که سلامت آنان با تجزیه و بازیافت نادرست تجهیزات الکترونیکی در معرض خطر جدی قرار دارد.

“تدروس آدهانوم” دبیرکل سازمان جهانی بهداشت گفت: با افزایش حجم تولید و دفع زباله های الکترونیکی، جهان با آنچه که اخیرا “سونامی زباله های الکترونیکی” توصیف شده و زندگی و سلامت افراد را در معرض خطر قرار می دهد، مواجه است.

وی تاکید کرد: همانطور که جهان برای محافظت از دریاها و اکوسیستمها در برابر آلودگی های پلاستیکی و میکروپلاستیکی متحد شده است، باید برای محافظت از با ارزش ترین منابع خود یعنی سلامت فرزندان از تهدید فزاینده زباله های الکترونیکی نیز با هم متحد شویم.

, ,
اشتراک گذاری:

مایل به ثبت دیدگاه هستید؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین دیدگاه‌ها

    دسته‌ها