اهمیت تغذیه با شیر مادر

اهمیت تغذیه با شیر مادر :

همه ما از اهمیت تغذیه نوزادان با شیر مادر آگاه هستیم. در واقع، هر چه زودتر به نوزاد خود شیر دهید (ترجیحا یک ساعت پس از زایمان)، هم برای مادر و هم برای نوزاد بهتر است! اگرچه مدتی طول می کشد تا شیر مادر جاری شود. سینه ها در ابتدا ماده ای به نام آغوز (مایع غلیظ مایل به زرد) تولید می کنند که از کودک شما در برابر عفونت محافظت می کند. شیردهی نیاز به صبر دارد، بنابراین اگر مدتی طول کشید تا خود را با این تجربه وفق دهید، مضطرب نشوید. دراین مقاله از اسپرینگ نگاهی کوتاه به اهمیت تغذیه با شیر مادر میپردازیم .

اصول تغذیه :

توصیه می شود تا جایی که ممکن است به کودک خود شیر بدهید، تقریباً هر دو ساعت یکبار تا شیر مادر به سرعت هضم شود. هر چه بیشتر شیر بدهید، شیر بیشتری تولید خواهید کرد. شما باید سعی کنید حداقل ۱۰ تا ۱۲ بار در روز شیر بدهید یا هر زمان که کودک شما علائم گرسنگی مانند افزایش هوشیاری یا دهانش را نشان داد باید به او شیر دهید. گریه کردن نیز نشانه گرسنگی است، پس حتما قبل از شروع گریه به کودک شیر بدهید.

از آنجایی که کودک شما در روزهای اولیه عملاً در طول روز می خوابد، باید او را به آرامی در فواصل زمانی معین بیدار کنید تا به او شیر بدهید. هنگامی که او شروع به خوابیدن برای مدت طولانی در شب می کند، می توانید یک روال تغذیه را هر دو تا سه ساعت یا حتی با دفعات کمتر در شب دنبال کنید.

اهمیت تغذیه با شیر مادر

اهمیت تغذیه با شیر مادر :

شیر دادن به نوزاد هنری است که با گذشت زمان به آن دست خواهید یافت، زیرا به صبر و تمرین نیاز دارد. اگر نیاز به کمک و تجربه دارید ، همیشه می‌توانید با پرستار، پزشک یا دوستانی که قبلاً پرستاری کرده‌اند، صحبت کنید تا راهنمایی‌ها و راهنمایی‌های مفید ارائه کنید. به عنوان مثال، یک نکته مفید این است که درموقع شیر دادن جسم شما در وضعیت راحتی باشد ، چه در حالت نشسته یا خوابیده، زیرا تغذیه می تواند تا ۴۵ دقیقه طول بکشد.

بهترین راه برای تغذیه کودک (چه با شیر مادر و چه با شیشه شیر) این است که ابتدا اتاقی آرام و به دور از هر گونه سر و صدا یا حواس پرتی انتخاب کنید. در کنار کودک روی صندلی یا روی کاناپه با بالشتک های فراوان در اطراف خود راحت باشید. می توانید نورها را کم کنید و حتی یک آهنگ ملایم را زمزمه کنید یا موسیقی ملایمی پخش کنید تا به کودکتان کمک کنید آرامش پیدا کند و از غذایش لذت ببرد.

, ,
اشتراک گذاری:

مایل به ثبت دیدگاه هستید؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین دیدگاه‌ها

    دسته‌ها